• cs
  • en
  • de
  • ru
  • pl

Zajímavosti v okolí

Královské město Žatec, patří mezi nejstarší města ve střední Evropě. První písemná zmínka pochází z roku 1004. Vznik vrcholně středověkého města završila listina z roku 1265, jíž král Přemysl Otakar II. udělil Žatci významná privilegia.

Královské město Kadaň je městem moderním, pohostinným a slouží jako cíl turistických cest i pro mnohé obchodní partnery a cestovní kanceláře. Kadaň získala statut svobodného královského města kolem roku 1259. Vrcholného rozkvětu zaznamenala Kadaň jako středověké město za vlády císaře Karla IV. Nicméně dnešní tvář historického městského jádra zdobí nebývalé množství nádherných měšťanských domů, církevních staveb i zbytků středověkého opevnění. Ne nadarmo je historická část Kadaně od roku 1978 městskou památkovou rezervací.

Cyklostezka z Vikletic do Žatce vede příjemnou cestou podél řeky Ohře a krásných vinic připomínajících moravská údolí. Povrch je kombinovaný asfalt a nezpevněné polní cesty, které zvládnete i na běžném horském kole. Cestou je možné se dosta do města Žatce bez využití silnic. Úsek je dlouhý okolo 15km.

Rybářský ráj. Nechranice jsou rybolovem vyhlášené. Můžete, zde narazit na kapry, štiky nebo třeba sumce. Dokonce i známí rybář Jakub Vágner, zde chytil rekordní štiku.

Středověké naleziště. V nedávné době bylo v okolí Vikletic, přesněji u sousedních Soběsuk nalezeno rozsáhlé pravěké sídlo ze starší doby bronzové.

HOLIDAY CENTRUM VIKLETICEHOLIDAY CENTRUM VIKLETICEHOLIDAY CENTRUM VIKLETICEHOLIDAY CENTRUM VIKLETICE
Novinky
13.4.2021
Nová novinka

Vážení klienti,

Za současných okolností přijímáme platby pouze přes platební bránu, zálohovou platbu nebo platebními kartami.

Děkujeme za pochopení.

30.6.2016
Upozornění

Chtěli bychom upozornit návštěvníky, že v těchto měsících probíhá rekonstrukce objektu nad recepcí a to z důvodu zvyšování kvality našich služeb. V žádném případě není dotčeno ubytovací zařízení a ani jeho provoz. Děkujeme za pochopení

>>